Dodaj do ulubionych Mapa strony
Wymienniki

 W naszym asortymencie znajdują się między innymi wymienniki ciepła typu JAD, dzięki którym konwersja energii na ciepło jest wydajna i bezpieczna. Zachęcamy serdecznie do bliższego zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów z doborem pomożemy Państwu wybrać odpowiednie wymienniki ciepła i innego typu sprzęt grzewczo-wentylacyjny. Zapraszamy!

Wymienniki ciepła typu JAD

image

Znajdują zastosowanie w pompowych instalacjach centralnego ogrzewania, a także centralnej ciepłej wody. Mogą być użyte w budownictwie powszechnym, w których stosuje się zasilanie energią cieplną z wodnych systemów ciepłowniczych z ciśnieniem roboczym maksymalnie do 1,6 MPa oraz temperaturą do 150 stopni Celsjusza. Także wymienniki ciepła typu JAD mogą być zastosowane w układach para wodna-woda oraz w chłodnictwie przy założeniu, że ciśnienie pary nie będzie wyższe od ciśnienia pary nasyconej przy temperaturze roboczej 165 stopni Celsjusz

czytaj więcej >>

Wymienniki ciepła typu JAD X

image

JAD X to intensywne przeciwprądowe wymienniki ciepła w , których konstrukcja bazuje na przeponie wykonanej z rur. W przypadku tego modelu woda grzejna znajduje się w rurkach, natomiast woda ogrzewana, czyli instalacyjna, w płaszczu układu przeciwprądowego. Wymienniki ciepła tego rodzaju są w szczególności wykorzystywane w instalacjach pompowych centralnego ogrzewania oraz instalacjach centralnej ciepłej wody użytkowej. Są stosowane głównie w budownictwie zasilaną energią cieplną pochodzącą z wodnych systemów ciepłowniczych z maksymalnym ciśnieniem roboczym wynoszącym 1,6 MPa oraz temperaturą do 203 stopni Celsjusza. Mogą być także użyte z czynnikiem grzejnym w formie pary wodnej nasyconej w sytuacji, gdy wielkość ciśnienia roboczego nie jest wyższa niż ciśnienia nasycenia pary wodnej z maksymalną temperaturą roboczą 203 stopni Celsjusza.

czytaj więcej >>

Wężownice do wymienników ciepła WP-6

image

Oferujemy wężownice do wymienników ciepła WP-6 produkowane na podstawie własnej dokumentacji technicznej zgodnej z przepisami Urzędu Dozoru Technicznego. Wężownice dostępne są w 10 wielkościach i o powierzchni od 0,5m2 do 11,2m2.

czytaj więcej >>

Wymienniki SONDEX

image

Skonstruowane są ze specjalnie dopasowanych pakietów płyt termicznych ułożonych odpowiednio względem siebie i umieszczonych pomiędzy płytami ramowymi. Po zamontowaniu wymiennika i wyposażeniu go w króćce podłączeniowe jest on poddawany próżniowemu lutowaniu miedzią w piecu próżniowym dla optymalnych efektów.

czytaj więcej >>

Wszystkie prawa zastrzeżone - Ter-Went Radom